16.04.2013

Birlikte çıkılan her serüven birlikte tamamlanamıyor bazenKorku mu verir , güven mi yoksa mutluluk mu deniz? Denize yda suya yakın bir yerde olmak hangisini hissettirir..?
Bana önce korku sonra mutluluk veriyor. İkisi bi arada olamaz demedim ki ?uçsuzluk gözümün gördüğü an içimi dolduruyor , bazen de ayağımın altındaki toprağın oynak ve güvensiz oldugunu hissettiriyor bana..
sana?
bu kadar emin ve bi yandan da umursamaz olman kaybetme korkusu gütmemen, önemsememendendir ve bunun da sonu ,sınıırı eminsizliktir dedim sana..
ya da demedim bilmiyorum.. düşünmüşte olabilirim..
Hiçbir çağrıya kulak veremeyecek haldeyim..
çağırsanız gelemeyecek..
Yokolma korkusuyla ordan oraya yer değiştiren bir konfor düşkünü, bencil bi soylu muyum? hayır....sen hep adını bilmediğim renklerle,yanlış ve asılsız yönlerimle boyadın tenimi.. ona inandın.
bende ne yaptım ; hic bilmedigim yerlere gitme hevesinden hic uzaklasmadım.  ..yarının olup olmadığını bilmeden butun günlerden sağılıp,
üstüne yarın hedefleri kurdum geniş zamanlarda hep mantıktan yoksun..
Dar alıp bir daha veremiyeceğimi sandığım nefesler arasnda sıkıştım kaldım..
zayıf bi ışığın peşinde ,yanılsama dolu aylar ve arada bi netleşip genellikle silikleşen görüntüler arasında kaybolmalar yasadım..
pencere camının buharında coğul nefeslerin buharlarını ve buz kalıbından düşmüş şekilli dokunuşları karşılaştırdım..
Sana kendimi bunca zaman anlatamayışım iki tane cümleye mi endeksliydi sence ??
Kimseye bişey anlatamadım ben..Hikaye yarım..hangi vagona bindiğini gördüm ama peşinden gelemedim burkulan ayağımdan..oturdum bi tumsekte kaldım ardından..
Rüzgar fısıltı halinde sarkısını mırıldanırken , daha kuvvetli hissediceksin üşüdüğünü sende..
Birazdan çoook yukarılardan bi rüzgar daha baslıcak..
Benim saclarımı savurup aklından geceni bana fısıldarken , aynı anda dolucak tum nehirlerin ağzı..bir hışım kabarıcak nehirler, olan yine diplerdeki balıklara olucak..
Hepsi kenarlara atıcak kendini son güçleriyle ve ben de sepetimi kavrıcam daldırıp çıkarıcam sen nerdesin , hangi balığın karnındasın diye..
sonra rüzgar estikçe kaybolucak ,dalgalar yok edicek kendini yavasca ,her kabarmasından sonra dibe cekicek kendini ve sehveti azalıcak ,susucak..

Ellerimi ıslatan son darbeden sonra dümdüz olucak,bütün sesler kesilicek ve sahip olduğum suları sakinlik örtücek..
1 yorum :

  1. Neden bilmiyorum, her satiri icime isledi..
    Yureginize saglik.

    YanıtlaSil